piątek, 20 kwietnia 2018

3 miejsce w konkursie Tabletop World w kategorii diorama!

Z przyjemnością informuję, że w corocznym konkursie malarskim Tabletop World udało się stanąć na podium! 3 miejsce w kategorii "Diorama" jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i jednocześnie zaszczytem. Firma Tabletop World zlokalizowana jest w Chorwacji i w powszechnej ocenie produkuje najładniejsze budynki do skali 28mm. Moje osobiste odczucia są takie, iż nie ma ładniejszych i przyjemniejszych budynków do malowania. Konkurs odbywa się co roku, obecnie jest odbyła się 5 edycja. Poziom prac wzrasta z roku na rok, dlatego ogłoszono 2 kategorie: Diorama oraz pojedyńczy budynek. Ja osobiście użyłem domku "ruined townhouse" i zrobiłem makietę na niewielkim drewnianym talerzu do pizzy z Ikei :P Liczyłem że będę zakwalifikowany do niższej kategorii - pojedyńczy domek. Jednakże jury zdecydowało, że moja praca winna znaleźć się w kategorii diorama. W związku z powyższym znając rezultaty i prace z lat ubiegłych, nie spodziewałem się zbyt wiele. Gdy zobaczyłem zgłoszone prace zwycięzca mógł być tylko jeden, gdyż praca Davide Rumeau była w mojej ocenie bezkonkurencyjna. David zresztą ma styl i narrację która bardzo mi odpowiada, jest osobą która zainspirowała mnie wielokrotnie do nauki nowych technik. Więc tym bardziej znalezienie się w takim gronie to dla mnie wielki zaszczyt. Ale bez zbędnego pisania, pora pokazać rezultaty i co ja zaprezentowałem. A więc tak:


1 miejsce David Rumeau (Francja) "Last train to Rijeka"
 2 miejsce: Dany Gotti (Francja) - "The Farm"

 

 3 miejsce - Kuba Sawicki (Polska) - Ruined Townhouse


Galerię poprzednich konkursów można znaleźć tu:

http://www.tabletop-world.com/?page_id=699


10 komentarzy:

 1. Piękne prace. Ja bym Cię wrzucił o oczko wyżej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ;) Szczerze trochę mało skromnie się zgadzam, aczkolwiek była praca która nie trafiła na pudło a powinna być nade mną. Więc miejsce sprawiedliwe biorąc pod uwagę te czynniki ;) I tak jestem przeszczęśliwy!

   Usuń
 2. Gratulacje, Twoja praca w pełni zasłużyła na podium! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki bardzo, miło od Ciebie akurat to usłyszeć!

   Usuń
 3. Piękne prace! Warto pokazywać je znajomym, by zobaczyli to co w modelarskim hobby najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne! Zachęcam do rozprzestrzeniania wyników prac tego konkursu. Pokazałem tylko kategorię diorama i podium, a były też prześliczne prace w kategorii pojedyńczy budynek.

   Usuń
 4. Pięknie zrobiłeś swoją dioramkę! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń